Akcja „Sprzątanie świata”

20 września 2019 roku Szkoła Filialna w Skuszewie po raz kolejny przyłączyła się do akcji Sprzątanie świata. O godzinie jedenastej uczniowie z klasy pierwszej z panią Danutą Kupiec i z klasy drugiej z wychowawczynią Renatą Góralewską zebrali się przed szkołą, aby razem wyruszyć na sprzątanie ulic Skuszewa...

Wyprawę poprzedziła pogadanka na temat segregacji śmieci.  Przypomniane zostały kolory worków i rodzaje nieczystości, jakie należy do nich wkładać. Następnie każde dziecko otrzymało rękawiczki i ruszyliśmy w stronę lasu. Dzieci pełne zapału oczyszczały swoją miejscowość. Nie zniechęcił ich nawet deszcz, który na szczęście tylko pokropił. Okazało się, że mieszkańcy Skuszewa dbają o czystość w pobliżu swoich posesji i ulice były dość czyste. Najwięcej śmieci zebrano w lasku, a najczęściej spotykanymi zanieczyszczeniami były szklane butelki. Na koniec akcji ustalono,  że każdy powinien sprzątać po sobie.