„Sadzimy 1000 drzew na minutę”

10 maja uczniowie klas IV z wychowawczyniami udali się do lasu w okolice Pustych Łąk, aby posadzić drzewa. Najpierw pracownicy Nadleśnictwa Drewnica opowiedzieli o drzewostanie, problemach ze zwierzyną leśną i różnych ciekawych leśnych sprawach, a potem czwartoklasiści wzięli się do pracy. Po krótkim przeszkoleniu, obsadzili spory kawałek ziemi sadzonkami sosny. Choć praca bywa męcząca, nikt się nie skarżył. W nagrodę wszyscy wzięli udział w ognisku. Panowie leśnicy przygotowali także krótką lekcję o rodzajach drzew iglastych, zwyczajach mieszkańców lasu i ciekawostkach przyrodniczych. Bardzo dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Drewnica: p. Mariuszowi Wierzbickiemu, p. Piotrowi Stadnikowi oraz p. Krystynie i Pawłowi Miterkom  za zaproszenie i zorganizowanie tego ciekawego i smacznego spotkania.