Pierwsza Pomoc Przedmedyczna - zajęcia w Skuszewie

Co roku wiosną w Szkole Filialnej w Skuszewie prowadzone są zajęcia na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Koordynatorem tych zajęć jest pani Renata Góralewska. W tym roku szkolnym takie spotkanie poprowadziła pielęgniarka, która cyklicznie odwiedza naszą placówkę, pani Mariola Dumała. Najpierw wszystkie dzieci wraz ze swoimi opiekunami obejrzały film animowany, ukazujący kolejne kroki wzywania pomocy i resuscytacji. Później pani Mariola pokazała, jak ułożyć poszkodowanego w bezpiecznej pozycji i powtórzyła  poszczególne czynności resuscytacji z wykorzystaniem fantomu. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których dokonywali praktycznych ćwiczeń ratowniczych na fantomach.