Dzień Ziemi 2017

Dnia 26 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół „Rybienko Leśne” odbyła się uroczystość z okazji światowego Dnia Ziemi. Obchody Dnia Ziemi, które po raz pierwszy odbyły się w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych, mają na celu upowszechnianie problemów współczesnej ekologii, inicjatyw na rzecz ochrony środowiska oraz promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Tegoroczna uroczystość została wspaniale przygotowana przez uczniów klasy IV b. Po zakończeniu przedstawienia ekologicznego ogłoszono wyniki zbiórki makulatury. Jak co roku, dzieci i młodzież zbierali ten cenny surowiec, który został przekazany do recyklingu.  Pierwsze miejsce zajęła klasa V a, która zebrała aż 621 kg, drugie – kl. IV b – 353 kg, a trzecie – kl. II b – 392 kg*. Łącznie zebrano prawie 3300 kilogramów. Uzyskane środki finansowe otrzymają wszystkie uczestniczące w zbiórce klasy.

Gratulujemy wszystkim uczniom wspaniałej, ekologicznej postawy, a rodzicom dziękujemy za pomoc!

*Ilość zebranej makulatury przeliczano na liczbę uczniów w poszczególnych klasach.

Dorota Dąbkowska