Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty w Skuszewie

Uczniowie klasy III zmierzyli się ze swoim pierwszym ważnym egzaminem – Sprawdzianem Kompetencji Trzecioklasisty. Dostarcza on szkołom informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Kluczowym elementem jest stosowanie kart oceniania kształtującego, które stanowią precyzyjną informację zwrotnązarówno dla uczniów, rodziców jak i nauczycieli. Dzieci przed przystąpieniem do sprawdzianu obejrzały filmik, którego zadaniem było ograniczenie stresu. Bohater filmu – Bratek przekonywał, że każde dziecko ma potencjał. Należy tylko w siebie uwierzyć. Uczniowie wykonali ćwiczenia relaksacyjne i przystąpili do egzaminu.

Sprawdzian przebiegł bardzo sprawnie.