Jesteś tutaj:

Uczniowie ze Skuszewa na uroczystości Powitania Wyszkowskiego Pierwszaka

14 listopada uczniowie klasy pierwszej ze szkoły Skuszewie podobnie, jak wszystkie pierwszaki z Wyszkowa i okolic spotkali się w hali WOSiR z burmistrzem Grzegorzem Nowosielskim. Celem spotkania było powitanie uczniów rozpoczynających naukę w gronie samorządowej wspólnoty. Podczas uroczystości dzieciaki poznały symbole związane z Wyszkowem, tj. herb i sztandar gminy Wyszków.

Uczniowie Szkoły Filialnej w Skuszewie w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie

Co roku uczniowie ze szkoły w Skuszewie biorą udział w zajęciach proponowanych przez Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Wyszkowie. Tym razem wychowankowie Danuty Kupiec i Renaty Góralewskiej odwiedzili wyszkowską bibliotekę dwunastego listopada. Zajęcia pod tytułem ,,Etno zakątki – mieszkańcy Ameryki Północnej” w ciekawy sposób poprowadziła pani Kamila Wasilewska.

„Wylosuj Anioła”

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Hempla w Wyszkowie przystąpiła do akcji „Wylosuj Anioła”. Akcja jest projektem autorskim Fundacji „Gdy liczy się czas”. Akcja polega na pisaniu kartek oraz adresowaniu ich do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych. Projekt ten powstał z inicjatywy rodziców, których dzieci zostały dotknięte choroba nowotworową. Kartki od aniołów mają przywrócić im radość, szczęście, poczucie bezpieczeństwa. Koordynatorem akcji na terenie szkoły jest mgr Wioletta Obidzińska. Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do aktywnego udziału w akcji.

Święto Niepodległości w klasie Ia

Dnia 8 listopada 2019 roku uczniowie klasy I a gościli Państwa Sabinę i Andrzeja Olszak – dziadków naszej koleżanki Amelki Purzyckiej. Pretekstem tej wizyty była zbliżająca się 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

101. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 8 listopada 2019 r. klasy IIIa, IIIb i IIa wraz z wychowawczyniami przygotowały uroczysty apel upamiętniający 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie przypomnieli najważniejsze fakty z historii naszej Ojczyzny, śpiewali pieśni i recytowali wiersze patriotyczne.

Święto Niepodległości w Skuszewie

Dzień 11 Listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. W naszej szkole od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Uczniowie przygotowywali kotyliony, które z dumą prezentowali na swych galowych strojach. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.

„Moja ulubiona postać z bajki”

Dnia 5 listopada obchodzimy na całym świecie Dzień Postaci z Bajek.

Tego słonecznego listopadowego poranka wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej spotkały się na dolnym korytarzu naszej szkoły, żeby wspólnie uczcić to „bajeczne” święto i podsumować biblioteczny konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona postać z bajki”.

„Mazowieckie Krajobrazy”

W szkolnym etapie XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Mazowieckie Krajobrazy” - zostały wyłonione najlepsze prace w trzech kategoriach: klasy I-III – plakat ekologiczny, klasy IV-VI – fotografia, klasy VII-VIII – wiersz. Wszystkie prace były piękne, a najlepsze wykonali: Elena Haczewska - plakat, Maksymilian Panas - fotografia, Wiktor Kukwa - wiersz.

Gratulujemy!

„Szkoła Pamięta”

30 października klasa VA wraz z wychowawczynią wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”. Tego dnia odwiedziliśmy kamienny pomnik znajdujący się w Rybienku Leśnym. Pomnik upamiętnia zamordowanych przez bolszewicką czerezwyczajkę w sierpniu 1920 roku. Pamięć poległych uczciliśmy modlitwą i zapaleniem zniczy.

Lekcja z policją

28 października w szkole w Skuszewie miała miejsce lekcja, którą poprowadziła dzielnicowa Skuszewa  mł. asp. Ewa Wykowska – Pet.  Pani policjantka na spotkaniu z dziećmi omówiła podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się  dzieci po drogach na wsi i w mieście, przypomniała również, jak należy zachować się w przypadku nagabywania przez nieznajomych. Okazało się, że nasi wychowankowie posiadają dużą wiedzę na omawiane tematy, ale przestroga  z ust policji na pewno sprawi, że będą ostrożniejsi.