Szkoły z Przyszłością

Od października 2014r. rozpoczęły się w naszej szkole zajęcia dodatkowe dla młodzieży gimnazjalnej w ramach projektu „Szkoły z przyszłością” realizowanego przez Gminę Wyszków w ramach Poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Młodzież uczestnicząca w tym projekcie otrzymuje różne formy wsparcia rozwoju osobowościowego. Podstawowe działania naszych nauczycieli to, rozwijanie ich zdolności oraz wyrównywanie wszelkich braków. W trakcie zajęć uczniowie wykorzystują pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu, które urozmaicają i uatrakcyjniają prowadzone zajęcia. Praca w małych grupach metodami aktywnymi pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania oraz otrzymać niezbędne wsparcie. Każdy uczeń może osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

Realizacja projektu trwa do 30.06.2015r. Udział uczniów w zajęciach jest całkowicie bezpłatny. Szkolnym koordynatorem projektu jest Dorota Mróz.

W ramach projektu wsparciem objętych zostało 176 uczniów gimnazjum. Gimnazjaliści uczestniczą w następujących zajęciach:

- zajęcia z matematyki, Pani Barbara Filipiak, Pani Izabela Składanek i Pani Irina Wrzosek

- zajęcia z języka polskiego, Pani Małgorzata Chibowska i Pani Marzenna Kłębek

- koło informatyczne, Pani Joanna Wójcik

- koło dziennikarskie, Pani Katarzyna Agata Czechowska

- koło teatralne, Pani Agnieszka Michalik

- zajęcia z efektywnej nauki, czyli rozwijanie umiejętności kluczowych, Pani Katarzyna Agata Czechowska i Pani Aneta Palesa

- zajęcia z doradztwa edukacyjno-zawodowego, Pani Dorota Mróz

- zajęcia w ramach programu prewencyjnego, czyli profilaktyka zagrożeń dla wszystkich uczniów realizowane podczas zajęć z wychowawcą.