Współpraca z Fundacjami

FUNDACJA ANNY DYMNEJ „MIMO WSZYSTKO’’

W roku szkolnym 2010/2011 dzięki inicjatywie nauczyciela katechety Pani Anety Palesa Gimnazjum nawiązało współpracę z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Z ramienia fundacji dostaliśmy podopiecznych Anię i Piotra, na konto których przesyłamy zebrane z akcji charytatywnych pieniążki. Przekazane przez nas środki są przeznaczane na leczenie i rehabilitację rodzeństwa. Nasza współpraca z fundacją trwała dwa lata.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Została założona we wrześniu 2003 roku. Głównym celem jest pomoc dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Funkcję prezesa Fundacji Anna Dymna pełni społecznie.

FUNDACJA „AKOGO?” EWY BŁASZCZYK

W roku szkolnym 2012/2013 z inicjatywy Pani Anety Palesa nasza szkoła nawiązała współpracę z kolejną fundacją, tym razem działającą w Warszawie. Jest nią Fundacja „Akogo?” Ewy Błaszczyk. Na konto tej organizacji wpłacamy pieniądze pozyskane z akcji charytatywnych.

Ewa Błaszczyk założycielka Fundacji „Akogo?”
Od 2002 r. – założycielka, fundatorka (z ks. W. Drozdowiczem) i prezes organizacji pożytku publicznego Fundacji „Akogo?”  mającej na celu pomoc dzieciom po najcięższych urazach mózgu. Fundacja wybudowała dla takich dzieci pierwszą w Polsce klinikę „Budzik” , która działa przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.